1. Poznanie zasad właściwego gospodarowania majątkiem, jego ewidencji, poprawnego oznakowania, likwidacji oraz inwentaryzacji środków trwałych.
  2. Zapoznanie z obowiązkami nałożonymi na podmioty publiczne w zakresie zapewnienia bezpiecznej eksploatacji i utrzymania obiektu budowlanego.

Pracownicy jednostek samorządu terytorialnego: wójtowie, burmistrzowie, skarbnicy, sekretarze, kadra kierownicza, osoby na samodzielnych stanowiskach pracy.

• Przekazanie majątku jednostkom organizacyjnym sektora finansów publicznych.
    • Majątek jednostki (przepisy wewnętrzne).
    • Forma prawna władania majątkiem jednostki (trwały zarząd, użytkowanie wieczyste, użytkowanie w tym użytkowanie bezpłatne, użyczenie, umowy najmu i dzierżawy).
    • Środki trwałe wysoko i nisko cenne, wartości niematerialne i prawne – ujęcie i ich ewidencja.
    • Oznakowanie środków trwałych i wyposażenia.
    • Klasyfikacja i ewidencja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych: księgi pomocnicze dla środków trwałych, wyposażenia, wartości niematerialnych i prawnych).
    • Likwidacja środków trwałych.
    • Inwentaryzacja środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz inwestycji – rodzaje, terminy, metody, organizacja i dokumentacja.
    • Dowody księgowe dotyczące mienia.
    • Kontrola wewnętrzna.
    • Obiekty budowlane
    • Rodzaje i terminy wykonywania obowiązkowych kontroli i przeglądów (okresowe przeglądy roczne i pięcioletnie budynków).
    • Książki obiektów budowlanych.
    • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
    • Dostępność architektoniczna.

Szkolenie będzie realizowane w formie stacjonarnej. W zależności od czasu, potrzeb będą wykorzystywane różne  elementy: ćwiczenia, testy, ankiety i inne.