Cel kształcenia:

Szkolenie „Autyzm, zespół Aspergera. Funkcjonowanie psychospołeczne dzieci” przygotuje uczestników do rozpoznawania oraz specyfiki zaburzenia, jakim jest Autyzm, zespół Aspergera na różnych etapach rozwoju dziecka oraz funkcjonowania psychospołecznego dzieci.

Efekty kształcenia:

Uczestnik:

• rozpoznaje zaburzenie funkcjonowania psychospołecznego dzieci
  • rozpoznaje zespół aspergera
  • podejmuje problematykę funkcjonowania dzieci z zespołem aspergera, zwłaszcza w obszarze psychospołecznym i edukacyjnym
  • różnicuje zespół aspergera, adhd
  • rozróżnia kryteria diagnostyczne  zespołu aspergera

Adresaci szkolenia:

Szkolenie dedykowane jest nauczycielom przedszkola, szkół oraz opiekunek dziecięcych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania zespołu Aspergera oraz funkcjonowanie psychospołecznych dzieci.

Program szkolenia:

1. Diagnoza Autyzmu i zespołu Aspergera
  2. Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci
  3. Różnicowanie zespołu Aspergera oraz ADHD
  4. Trudności, jakie wykazują dzieci z Autyzmem i zespołem Aspergera w sferze społecznej, poznawczej,  integracji sensorycznej oraz fizycznej
  5. Dobór odpowiedniej terapii
  6. Wspieranie osób z ASD oraz autyzmem w codziennym funkcjonowaniu i usamodzielnianiu się.
  7. Diagnoza i rozwiązywanie problemów w rodzinie.

Czas trwania: 8h

Cena 1200zł

Zapewniamy:

• materiały szkoleniowe,
  • wyposażone sale,
  • kameralne grupy.

Po kursie uczestnik otrzymuje:

• zaświadczenie o ukończeniu kursu
  • certyfikat w języku polskim dodatkowo 30 zł
  • certyfikat w języku angielskim dodatkowo 30 zł